  • RACF164DJT180R
RACF164DJT180R
advertisement
Manufacturer No:
RACF164DJT180R
HK JDW NO:
762-RACF164DJT180R
Datasheet:
RACF164DJT180R
Description:
RES ARRAY 4 RES 180 OHM 1206
Step5Bar-code shipping tag
RACF164DJT180R
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm