  • RAC03-24SK
RAC03-24SK
advertisement
Manufacturer No:
RAC03-24SK
HK JDW NO:
655-RAC03-24SK
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
RAC03-24SK
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 3W
Step5Bar-code shipping tag
RAC03-24SK
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    4-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C With Derating
  • Series
    POWERLINE RAC03-K (3W)
  • Size / Dimension
    1.12Lx0.93W x 0.70 H 28.5mmx23.5mmx17.9mm
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    3W
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    77%
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    125mA
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 120V~370VDC
  • Line Regulation
    ±2.5%