  • RA20117A10000KB10
RA20117A10000KB10
advertisement
Manufacturer No:
RA20117A10000KB10
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RA20117A10000KB10
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
1kOhm, 10%, 50W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RA20117A10000KB10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Package / Case
    Ceramic
  • Number of Pins
    10
  • Published
    2014
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    75 ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    50W
  • Diameter
    23mm
  • Length
    117mm