  • R88M-WP1K530H-BW
R88M-WP1K530H-BW
advertisement
Manufacturer No:
R88M-WP1K530H-BW
HK JDW NO:
607-R88M-WP1K530H-BW
Step5Bar-code shipping tag
R88M-WP1K530H-BW
  • Weight
    18lbs 8.2kg
  • Mounting Hole Spacing
    5.709 (145.00mm)
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Size / Dimension
    Square - 4.724 x 4.724 120.00mmx120.00mm
  • Feature
    Brake, Waterproof
  • Termination
    Connector
  • Type
    AC Motor
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Rated
    200VAC
  • Power Rating
    1.5kW
  • Termination Style
    Connector
    Incremental
  • Power - Rated
    1.5kW
  • Torque - Rated (oz-in / mNm)
    675.5 / 4770
  • Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)
  • Diameter - Shaft
    0.748 (19.00mm)
  • Length - Shaft and Bearing
    1.575 40.00mm