  • R88M-W20030L-BS1
R88M-W20030L-BS1
advertisement
Manufacturer No:
R88M-W20030L-BS1
HK JDW NO:
607-R88M-W20030L-BS1
Step5Bar-code shipping tag
R88M-W20030L-BS1
  • Weight
    3.5lbs 1.6kg
  • Mounting Hole Spacing
    2.756 (70.00mm)
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Size / Dimension
    Square - 2.362 x 2.362 60.00mmx60.00mm
  • Feature
    Brake, Key
  • Voltage - Rated
    100VAC
  • Power Rating
    200W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Function
    Servomotor
  • Torque - Rated (oz-in / mNm)
    90.21 / 637
  • Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)
  • Diameter - Shaft
    0.551 (14.00mm)
  • Length - Shaft and Bearing
    1.181 30.00mm