  • R88M-K20030T-B
R88M-K20030T-B
advertisement
Manufacturer No:
R88M-K20030T-B
HK JDW NO:
607-R88M-K20030T-B
Description:
SERVOMOTOR 3000 RPM 230VAC
Step5Bar-code shipping tag
R88M-K20030T-B
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Weight
    2.6lbs 1.2kg
  • Mounting Hole Spacing
    2.756 (70.00mm)
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    Square - 2.362 x 2.362 60.00mmx60.00mm
  • Feature
    Brake
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Power Rating
    200W
  • RPM
    3000 RPM
  • Power - Rated
    200W
  • Torque - Rated (oz-in / mNm)
    90.65 / 640
  • Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)
  • Diameter - Shaft
    0.433 (11.00mm)
  • Length - Shaft and Bearing
    1.181 30.00mm