  • R79GC3180CK40J
R79GC3180CK40J
advertisement
Manufacturer No:
R79GC3180CK40J
HK JDW NO:
417-R79GC3180CK40J
Description:
180nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R79GC3180CK40J
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    180nF
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    160V
  • Size Code
    2828
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    70V
  • Height
    13mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    7.2mm