  • R76QR33305030K
R76QR33305030K
advertisement
Manufacturer No:
R76QR33305030K
HK JDW NO:
417-R76QR33305030K
Description:
330nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R76QR33305030K
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
    WIRE
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 600
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Depth
    14mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    600V
  • Height
    28mm
  • Length
    32mm