  • R76PN32205030J
R76PN32205030J
advertisement
Manufacturer No:
R76PN32205030J
HK JDW NO:
417-R76PN32205030J
Description:
220nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R76PN32205030J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    10mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    18.5mm
  • Length
    26.5mm