  • R76PN3100ZA30J
R76PN3100ZA30J
advertisement
Manufacturer No:
R76PN3100ZA30J
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-R76PN3100ZA30J
Package:
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 5% Radial 630V-DC 250V-AC
Step5Bar-code shipping tag
R76PN3100ZA30J
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V