  • R75PW43904030J
R75PW43904030J
advertisement
Manufacturer No:
R75PW43904030J
HK JDW NO:
417-R75PW43904030J
Description:
R75 3.9μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 2463
Step5Bar-code shipping tag
R75PW43904030J
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    R75
  • Size / Dimension
    1.634Lx0.787W 41.50mmx20.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    3.9μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.579 40.10mm