  • R75PN3220DQ30K
R75PN3220DQ30K
advertisement
Manufacturer No:
R75PN3220DQ30K
HK JDW NO:
417-R75PN3220DQ30K
Description:
220nF Film Capacitor 10% Radial 630V-DC 250V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R75PN3220DQ30K
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    General Purpose
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    7mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    16mm
  • Length
    26.5mm