  • R73UW31505000K
R73UW31505000K
advertisement
Manufacturer No:
R73UW31505000K
HK JDW NO:
417-R73UW31505000K
Description:
150nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R73UW31505000K
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150nF
  • Packing Method
    Tray
  • Depth
    24mm
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    500V
  • Height
    44mm
  • Length
    41.5mm