  • R73UR23905000K
R73UR23905000K
advertisement
Manufacturer No:
R73UR23905000K
HK JDW NO:
417-R73UR23905000K
Description:
39nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R73UR23905000K
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 500
  • Capacitance
    39nF
  • Depth
    18mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    500V
  • Height
    33mm
  • Length
    32mm