  • R73PN3100DQ00K
R73PN3100DQ00K
advertisement
Manufacturer No:
R73PN3100DQ00K
HK JDW NO:
417-R73PN3100DQ00K
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R73PN3100DQ00K
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 300
  • Capacitance
    100nF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    10mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    300V
  • Height
    18.5mm
  • Length
    26.5mm