  • R66PD1220DQ10J
R66PD1220DQ10J
advertisement
Manufacturer No:
R66PD1220DQ10J
HK JDW NO:
417-R66PD1220DQ10J
Description:
2.2nF Film Capacitor 5% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R66PD1220DQ10J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2nF
  • Depth
    3mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Height
    8mm
  • Length
    10mm