  • R622LY-121K
R622LY-121K
advertisement
Manufacturer No:
R622LY-121K
Manufacturer:
Toko
HK JDW NO:
4668-R622LY-121K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
R622LY-121K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Toko stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R622LY-121K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    PRINTED WIRING PIN
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    560mA
  • Inductance
    120 μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • Current
    380mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.7MHz
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    840mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    320mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    120 µH
  • Diameter
    8.5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    10.9982mm