  • R60QN31005030K
R60QN31005030K
advertisement
Manufacturer No:
R60QN31005030K
HK JDW NO:
417-R60QN31005030K
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial Radial 1kV-DC 1kV-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R60QN31005030K
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    8.5mm
  • Voltage - Rated AC
    1kV
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Height
    17mm
  • Length
    26.5mm