  • R60PN36805040J
R60PN36805040J
advertisement
Manufacturer No:
R60PN36805040J
HK JDW NO:
417-R60PN36805040J
Description:
680nF Film Capacitor 5% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R60PN36805040J
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680nF
  • Depth
    11mm
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Height
    20mm
  • Length
    26.5mm