  • R60IF3470AA6AJ
R60IF3470AA6AJ
advertisement
Manufacturer No:
R60IF3470AA6AJ
HK JDW NO:
417-R60IF3470AA6AJ
Description:
470nF Film Capacitor 5% Radial Radial 250V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R60IF3470AA6AJ
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Height
    12mm
  • Length
    13mm