  • R60GR5150CK40J
R60GR5150CK40J
advertisement
Manufacturer No:
R60GR5150CK40J
HK JDW NO:
417-R60GR5150CK40J
Description:
15μF Film Capacitor 5% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R60GR5150CK40J
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15μF
  • Depth
    11mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Height
    20mm
  • Length
    32mm