  • R603N3680AA00K
R603N3680AA00K
advertisement
Manufacturer No:
R603N3680AA00K
HK JDW NO:
417-R603N3680AA00K
Description:
680nF Film Capacitor 10% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R603N3680AA00K
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680nF
  • Depth
    13mm
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    22mm
  • Length
    26.5mm