  • R474R3470CKA1M
R474R3470CKA1M
advertisement
Manufacturer No:
R474R3470CKA1M
HK JDW NO:
417-R474R3470CKA1M
Description:
470nF Film Capacitor 20% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R474R3470CKA1M
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    470nF
  • Packing Method
    TR, 20 INCH
  • Depth
    13mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    440V
  • Height
    22mm
  • Length
    32mm