  • R474R3150CKA1M
R474R3150CKA1M
advertisement
Manufacturer No:
R474R3150CKA1M
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-R474R3150CKA1M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
150nF Film Capacitor 20% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R474R3150CKA1M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 440
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Packing Method
    TR, 20 INCH
  • Depth
    9mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    440V
  • Height
    17mm
  • Length
    32mm