  • R474N3330CKA1-K
R474N3330CKA1-K
advertisement
Manufacturer No:
R474N3330CKA1-K
HK JDW NO:
417-R474N3330CKA1-K
Description:
330nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R474N3330CKA1-K
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    SAFTEY CLASS: X1
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    13mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    22.5mm
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    440V
  • Height
    22mm
  • Length
    26.5mm