  • R46KR36800001M
R46KR36800001M
advertisement
Manufacturer No:
R46KR36800001M
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-R46KR36800001M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
680nF Film Capacitor 20% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R46KR36800001M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    46 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Published
    2016
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    10mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    20mm
  • Length
    32mm