  • R46KI347045N0M
R46KI347045N0M
advertisement
Manufacturer No:
R46KI347045N0M
HK JDW NO:
417-R46KI347045N0M
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 20% Radial PC Pins 560V-DC 275V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 480
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
R46KI347045N0M
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    560V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    7.5mm
  • Height Seated (Max)
    19.1008mm
  • Length
    18mm
  • Width
    18.5mm