  • R46KI3150JFM2M
R46KI3150JFM2M
advertisement
Manufacturer No:
R46KI3150JFM2M
HK JDW NO:
417-R46KI3150JFM2M
Description:
150nF Film Capacitor 20% Radial 560V-DC 275V-AC
Step5Bar-code shipping tag
R46KI3150JFM2M
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    560V
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Height
    6mm
  • Length
    18mm
  • Width
    12mm