  • R46KI3150DQM2M
R46KI3150DQM2M
advertisement
Manufacturer No:
R46KI3150DQM2M
HK JDW NO:
417-R46KI3150DQM2M
Description:
150nF Film Capacitor 20% Radial 560V-DC 275V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R46KI3150DQM2M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Published
    2012
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    560V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    6mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
    600 μm
  • Size Code
    7124
  • Height
    6mm
  • Length
    18mm
  • Width
    12mm