  • R3G310-AX54-21
R3G310-AX54-21
advertisement
Manufacturer No:
R3G310-AX54-21
HK JDW NO:
241-R3G310-AX54-21
Package:
Datasheet:
R3G310-AX54-21
Description:
310MM IMPELLER 200-277VAC 1270W
Step5Bar-code shipping tag
R3G310-AX54-21
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -13~140°F -25°C~60°C
  • Series
    RadiPac R3G310AX
  • Size / Dimension
    Round - 360mm Dia
  • Feature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Terminal Block
  • Power (Watts)
    1270W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    5.60A
  • Approval Agency
    CE, EAC, UL
  • RPM
    2850 RPM
    Motorized Impellers
  • Air Flow
    1643.3 CFM (46.01m3/min)
  • Voltage Range
    200V~277VAC
  • Static Pressure
    3.625 in H2O (903.0 Pa)