  • R2G175-AB31-14
R2G175-AB31-14
advertisement
Manufacturer No:
R2G175-AB31-14
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
HK JDW NO:
241-R2G175-AB31-14
Package:
Datasheet:
R2G175-AB31-14
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R2G175-AB31-14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    1.9lbs 861.8g
  • Series
    R2G175
  • Size / Dimension
    Round - 175mm Dia
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power Rating
    30W
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Motorized Impellers
  • Air Flow
    262.0 CFM (7.34m3/min)
  • Noise
    64.0 dB(A)
  • Voltage Range
    8V~14VDC