  • R21-4-15.0A-B161CV-V
R21-4-15.0A-B161CV-V
advertisement
Manufacturer No:
R21-4-15.0A-B161CV-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
HK JDW NO:
734-R21-4-15.0A-B161CV-V
Package:
Description:
CIR BRKR 15A 250VAC 65VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R21-4-15.0A-B161CV-V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SNAPAK®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    65V
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Current Rating
    15A
  • Voltage - Rated AC
    250V