  • R1S12-1212-R
R1S12-1212-R
advertisement
Manufacturer No:
R1S12-1212-R
HK JDW NO:
655-R1S12-1212-R
Datasheet:
R1S12-1212-R
Step5Bar-code shipping tag
R1S12-1212-R
    12-SMD Module, 10 Leads
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECONOLINE R1S (1W)
  • Size / Dimension
    0.60Lx0.42W x 0.28 H 15.2mmx10.7mmx7.0mm
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    1kV
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    84mA
  • Voltage - Input (Min)
    10.8V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Output Current
    84mA
  • Output Power
    1W
  • Max Output Voltage
    12V
  • Total Power Output-Max
    1W
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Height
    6.7mm