  • R1G250-AI17-52
R1G250-AI17-52
advertisement
Manufacturer No:
R1G250-AI17-52
HK JDW NO:
241-R1G250-AI17-52
Package:
Datasheet:
R1G250-AI17-52
Step5Bar-code shipping tag
R1G250-AI17-52
    Select All
  • Weight
    4.7lbs 2.1kg
  • Series
    R1G250
  • Size / Dimension
    Round - 250mm Dia
  • Feature
    PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    4 Wire Leads
  • Power Rating
    85W
  • Voltage - Rated DC
    48V
  • Max Power Dissipation
    85W
    Motorized Impellers
  • Air Flow
    690.0 CFM (19.32m3/min)
  • Noise
    74.0 dB(A)
  • Voltage Range
    36V~56VDC