  • R1G225-AF11-14
R1G225-AF11-14
advertisement
Manufacturer No:
R1G225-AF11-14
HK JDW NO:
241-R1G225-AF11-14
Quantity:
In Stock : 3
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
R1G225-AF11-14
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Material - Blade
    Polyamide (PA), Nylon
  • Operating Temperature
    -13~140°F -25°C~60°C
  • Series
    R1G225
  • Size / Dimension
    Round - 225mm Dia
  • Feature
    Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    4 Position Rectangular Connector
  • Power (Watts)
    95W
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    2.20A
  • Ingress Protection
    IP44
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • RPM
    2700 RPM
  • Voltage Range
    36V~57VDC