  • R10-R2Y2-V700
R10-R2Y2-V700
advertisement
Manufacturer No:
R10-R2Y2-V700
HK JDW NO:
797-R10-R2Y2-V700
Package:
Datasheet:
R10-R2Y2-V700
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R10-R2Y2-V700
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Silver (Ag)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~75°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • Series
    R10
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    PC Pin
  • Contact Form
    DPDT (2 Form C)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    700Ohm
  • Coil Voltage
    24VDC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    120VAC 30VDC -Max
  • Coil Current
    34.3mA
  • Must Operate Voltage
    18VDC
  • Contact Rating (Current)
    3A