  • QYX1H474KTP1FG
QYX1H474KTP1FG
advertisement
Manufacturer No:
QYX1H474KTP1FG
HK JDW NO:
555-QYX1H474KTP1FG
Description:
QYX 0.47μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 50V-DC Polyester
Step5Bar-code shipping tag
QYX1H474KTP1FG
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.551Lx0.374W 14.00mmx9.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    5537
  • Height Seated (Max)
    0.886 22.50mm
  • Length
    14mm
  • Width
    9.5mm