  • QYX1H222KTP1FD
QYX1H222KTP1FD
advertisement
Manufacturer No:
QYX1H222KTP1FD
HK JDW NO:
555-QYX1H222KTP1FD
Description:
QYX 2200pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 50V-DC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 122
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
QYX1H222KTP1FD
    17 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    QYX
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.118W 5.50mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    2212
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm
  • Length
    5.5mm
  • Width
    3mm