  • QXK2J683KTPTZH
QXK2J683KTPTZH
advertisement
Manufacturer No:
QXK2J683KTPTZH
HK JDW NO:
555-QXK2J683KTPTZH
Description:
QXK-ZH 0.068μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polyester, Metallized Radial, Through Hole
Quantity:
In Stock : 415
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
QXK2J683KTPTZH
    18 Weeks
  • Mount
    Radial, Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    QXK-ZH
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.807Lx0.264W 20.50mmx6.70mm
  • Tolerance
    ±10%
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    6.7mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    17.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.689 17.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    8126
  • Voltage
    630V
  • Height
    13.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm
  • Length
    20.5mm