  • QXK2J473KTPTZH
QXK2J473KTPTZH
advertisement
Manufacturer No:
QXK2J473KTPTZH
HK JDW NO:
555-QXK2J473KTPTZH
Description:
Cap Film 0.047uF 630V PET 10% (20.5 X 6.2 X 11.5mm) Radial 17.5mm 105°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QXK2J473KTPTZH
    18 Weeks
  • Mount
    PCB, Radial, Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.807Lx0.244W 20.50mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    6.2mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    17.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.689 17.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    8124
  • Voltage
    630V
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    20.5mm