  • QXK2J334KTPTZH
QXK2J334KTPTZH
advertisement
Manufacturer No:
QXK2J334KTPTZH
HK JDW NO:
555-QXK2J334KTPTZH
Description:
QXK-ZH 0.33μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polyester, Metallized Radial, Through Hole
Quantity:
In Stock : 16
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
QXK2J334KTPTZH
    18 Weeks
  • Mount
    Radial, Through Hole
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    QXK-ZH
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.429W 26.00mmx10.90mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    10.9mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    630V
  • Dissipation Factor
    0.8 %
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    19.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.819 20.80mm