  • QXK2G474KTP7FM
QXK2G474KTP7FM
advertisement
Manufacturer No:
QXK2G474KTP7FM
HK JDW NO:
555-QXK2G474KTP7FM
Description:
QXK 0.47μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
QXK2G474KTP7FM
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.728Lx0.327W 18.50mmx8.30mm
  • Tolerance
    ±10%
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Size Code
    7333
  • Height Seated (Max)
    0.811 20.60mm
  • Length
    18.5mm
  • Width
    8.3mm