  • QXK2E684KTP7ZHFP
QXK2E684KTP7ZHFP
advertisement
Manufacturer No:
QXK2E684KTP7ZHFP
HK JDW NO:
555-QXK2E684KTP7ZHFP
Description:
QXK-ZH 0.68μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC 125V-AC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
QXK2E684KTP7ZHFP
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    QXK-ZH
  • Size / Dimension
    0.807Lx0.283W 20.50mmx7.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Terminal Pitch
    17.5mm
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Spacing
    0.689 17.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Size Code
    8128
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm
  • Length
    20.5mm
  • Width
    7.2mm