  • QSEC170-120/60-01-QB15
QSEC170-120/60-01-QB15
advertisement
Manufacturer No:
QSEC170-120/60-01-QB15
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-QSEC170-120/60-01-QB15
Package:
120
Datasheet:
Description:
Heat Shrink Tubing and Sleeves 120/60 X 4.0 X 155 CABLE END CAPS- 1 PC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QSEC170-120/60-01-QB15
  • Package / Case
    120
  • Material
    PO, Polyolefin
  • Published
    2008
  • Series
    QSEC
  • Feature
    Adhesive Coating, UV Resistant
  • Part Status
    Active
  • Type
    Cap
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Black
  • Large Diameter Recovered
    2.362 (60.00mm)
  • Large Diameter Supplied
    4.724 (119.99mm)
  • Total Length Recovered
    5.906 150.00mm
  • Length
    150mm
  • Diameter - Inside
    120 mm