  • QMK325B7154KN-T
QMK325B7154KN-T
advertisement
Manufacturer No:
QMK325B7154KN-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-QMK325B7154KN-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
QMK325B7154KN-T
Description:
M 0.15μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 6011
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
QMK325B7154KN-T
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    2.5mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    250V
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    1.9mm
  • Thickness (Max)
    0.083 2.10mm
  • Thickness
    2.1082mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%