  • QMK316B7683ML-T
QMK316B7683ML-T
advertisement
Manufacturer No:
QMK316B7683ML-T
HK JDW NO:
782-QMK316B7683ML-T
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
M 0.068μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
QMK316B7683ML-T
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.068μF
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm