  • QMK212SD151KD-T
QMK212SD151KD-T
advertisement
Manufacturer No:
QMK212SD151KD-T
HK JDW NO:
782-QMK212SD151KD-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
QMK212SD151KD-T
Description:
M 150pF 250V Ceramic Capacitor ±10% 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
QMK212SD151KD-T
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    150pF
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm