  • QADA-90-24-1442
QADA-90-24-1442
advertisement
Manufacturer No:
QADA-90-24-1442
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-QADA-90-24-1442
Package:
Datasheet:
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QADA-90-24-1442
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    QADA-90 (90W)
  • Size / Dimension
    5.94Lx2.52W x 1.42 H 151.0mmx64.0mmx36.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Power (Watts)
    90W
  • Approval Agency
    BSMI, CB, CE, cULus, FCC, GS, PSE
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    3.75A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Power DIN, 4 Pin
  • No Load Power Consumption
    210mW Max