  • Q4XFILAF610-Q8
Q4XFILAF610-Q8
advertisement
Manufacturer No:
Q4XFILAF610-Q8
HK JDW NO:
124-Q4XFILAF610-Q8
Package:
Datasheet:
Description:
PHOTO SEN 610MM 4-20MA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Q4XFILAF610-Q8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mfr
    Banner Engineering Corporation
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 50°C
  • Series
    Q4X
  • Voltage - Supply
    12V ~ 30V
  • Ingress Protection
    IP67, IP68, IP69K
  • Output Configuration
    Analog
  • Cable Length
  • Response Time
    500μs
  • Adjustment Type
    Adjustable
  • Sensing Distance
    1.378" ~ 24.016" (35mm ~ 610mm)