  • Q14F1AGXXHG220E
Q14F1AGXXHG220E
advertisement
Manufacturer No:
Q14F1AGXXHG220E
Manufacturer:
APEM Inc.
HK JDW NO:
67-Q14F1AGXXHG220E
Package:
Datasheet:
Q14F1AGXXHG220E
Description:
INDICATOR 220V 14MM FLUSH GREEN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Q14F1AGXXHG220E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    PANEL MOUNT
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    Q Series
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • Type
    LED
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    1
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    0.55 (13.97mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Voltage
    220V
  • Current
    3mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    10.00mm Dia
  • Luminous Intensity
    250 mcd
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Overall Height
    1.5mm